Sebling – o nas

Jako wydawnictwo działamy od 2016. Zakładając je, chodziło mi o rozpowszechnienie bogatej historii Piaseczna i okolic za pomocą powieści i komiksu. Cztery lata temu wydałem moją powieść historyczno-sensacyjną pt. „Gra o honor”, w której skupiam się na pokazaniu Samodzielnego Batalionu NSZ im. Brygadiera Mączyńskiego.

Następnie przyszedł czas na komiksy. Piaseczno i jego najbliższa okolica kryją wiele niespodzianek historycznych. Wydarzenia te są zbyt krótkie, by poświęcać im całe książki, ale są w sam raz na komiksy, które dodatkowo poruszają wyobraźnię poprzez aspekt graficzny.
I tak, w 2018 roku zaczęliśmy pracę nad naszym debiutanckim komiksem pt. „Jeden do jednego” opowiadającym o konspiracyjnym meczu piłkarskim Warszawa – Kraków, który miał miejsce w Piasecznie w 1943 roku. Komiks ukazał się w połowie 2019 roku.

Niemal od razu po wydaniu tego komiksu zaczęliśmy tworzyć komiks „Zimny Dół gorące serca” o potyczce Kompanii Leśnej NSZ im. „Szarego” w Lasach Chojnowskich w sierpniu 1944 roku. Udało nam się go wydać na początku tego roku.

Zapraszamy obejrzenia naszych wydawnictw w zakładce „Produkty” oraz o składanie zamówień. Tylko w ten sposób będą mogły się ukazywać kolejne komiksy, opowiadające o bogatej historii Piaseczna.

Obecnie w przygotowaniu są dwie nowe pozycje:

  • „Misja majora” – o boju pod Pilawą z czasów powstania styczniowego
  • „W oku cyklonu” – o bitwie pod Gołkowem z 1794 roku, największej na terenie gminy Piaseczno.

Oba komiksy ukażą się jeszcze w tym roku.